Szlachetna Paczka

W grudniu 2014r. uczniowie naszej szkoły, wspólnie z nauczycielami przygotowali Szlachetną Paczkę dla wybranej rodziny. Rodzina potrzebowała wielu rzeczy, najbardziej produktów spożywczych i chemicznych oraz odzieży. Były też specjalne prośby, które zostały spełnione dzięki wspólnemu wysiłkowi nas wszystkich.
12 grudnia odbyło się wielkie pakowanie, a następnego dnia, w sobotę, podczas finału Szlachetnej Paczki delegacja uczniów – Gabriela Maliszewska, Anna Pokora oraz Mateusz Kaczmarczyk – wraz z nauczycielkami – Lilią Krasnopolską – Maliszewską oraz Małgorzatą Mierzejek dostarczyli paczki do magazynu w Szczytnie. Podczas spotkania przy kawie i herbacie mogliśmy podzielić się swoimi doświadczeniami z przebiegu akcji w naszej szkole z wolontariuszami Szlachetnej Paczki, którzy opiekowali się rodziną.

 

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Pani Beata żywo i z pozytywnym zaskoczeniem zareagowała na ilość przywiezionych paczek. Dzieci nie mogły doczekać się pozwolenia na ich rozpakowywanie i po jego usłyszeniu w domu zapanował wesoły harmider. W powietrzu fruwał papier opakowaniowy i co chwila słychać było: „mamo patrz!”. Pan Sebastian oświadczył, że teraz dzieci są naprawdę szczęśliwe. Pani Beata popłakała się przy wyjmowaniu kołdry i suszarki do naczyń, kiedy zobaczyła zestaw kolorowych kubeczków dla siebie (tak chciała by przy piciu herbaty móc wspominać ten dzień, i nie oczekiwała, że dostanie aż tyle.) Angelika kilka razy podkreślała: „Proszę Pani, a ja dostałam super książki! (naprawdę się cieszyła :)). Sandra zajmowała się swoją lalką i widać było, że to ją cieszy. Chłopcy szybko podzielili otrzymane auta między siebie, a Piotrek jeździł koparką po podłodze. Co chwila dzieci przybiegały i chwaliły się, że akurat ten samochód co mają w ręku jest najlepszy. Kasi najwięcej radości i zaskoczenia sprawił otrzymany karnet na wizytę u fryzjera. Pani Beata na widok zainteresowania otrzymaną książką przez Pana Sebastiana, zażartowała, że „teraz przepadnie on już na wszystkie długie wieczory”. Pani Beata podkreślała też, że teraz już nie będzie się martwić co postawi na świątecznym stole i, że będą to cudowne święta.

Co chce nam przekazać wolontariusz opiekujący się rodziną:

Jako wolontariusz chciałam serdecznie podziękować Wam za zaangażowanie w kompletowaniu paczek. W szczególności za Wasz trud, czas na to poświęcony i Waszą kreatywność w pozyskiwaniu potrzebnych rzeczy. Bardzo ciepło i miło będę wspominać spotkanie z niektórymi z Was, Szlachetni Darczyńcy, podczas finału tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki w naszym magazynie. Radość rodziny to największa nagroda za Waszą pracę. Dziękuję!

Co chce nam powiedzieć od siebie rodzina:

Pani Beata bardzo wzruszona powiedziała: „Chcieliśmy naprawdę serdecznie podziękować za wszystkie podarunki, jak widać dzieci się cieszą, po prostu mi słów brak co powiedzieć..” Dziewczynki Angelika i Sandra przygotowały, w podziękowaniu i w imieniu całej rodziny, zrobioną laurkę oraz samodzielnie zrobioną choineczkę z papieru.

 {gallery}stories/wolontariat/2014-2015/paczka/foto{/gallery}

 

 

Ostatnie posty na stronie

Nauczanie do 24 maja 2020r.

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br. Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu