POWIATOWY XIV KONKURS RECYTATORSKI UTWORÓW KS. JANA TWARDOWSKIEGO

30 maja 2016 r. w Zespole Szkół w Rozogach odbył się po raz 14 Konkurs Recytatorski Utworów ks. Jana Twardowskiego.
Konkurs odbył się pod hasłem: „Można odejść na zawsze, by stale być blisko”.
Celem konkursu jest upowszechnianie wśród młodzieży poezji ks. Jana Twardowskiego i doskonalenie wypowiedzi artystycznej. W tym roku wzięło udział 23 recytatorów ze szkół podstawowych i gimnazjów w Rozogach, Dąbrowach, Świętajnie, Wielbarku. Recytatorzy musieli najpierw przejść próg eliminacji szkolnych, aby zakwalifikować się do finału. Uczestnicy tradycyjnie przygotowali dwa dowolnie wybrane utwory ks. Jana Twardowskiego. Rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI oraz młodzież gimnazjalna.
Jury w składzie: Cezary Ilczyna – aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teresa Sielska – nauczyciel języka polskiego,  dyrektor naszego gimnazjum w latach 1999-2007, ks. Józef Midura – Proboszcz parafii Rozogi, nauczyciel religii w  Zespole Szkół w Rozogach, oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.
W kategorii szkół podstawowych najlepsi okazali się:  Małż Kinga (I miejsce), Zołud Oliwia (II miejsce) oraz Łukowska Wiktoria (III miejsce). Wyróżnieni zostali: Jędrzejczyk Zuzanna, Napiórkowska Paulina oraz Wojtczak Wiktoria.
W kategorii młodzieży gimnazjalnej najlepsza okazała się Klaudia Mysiorska, II miejsce zajęła Klaudia Jędrzejczyk, a III miejsce Zuzanna Madej. Oprócz laureatów wyróżniono 6 osób: Weronikę Dominikę Kłos, Magdalenę Lenkiewicz, Sandrę Mierzejewska, Roksana Rochnalska, Anita Skonieczna, Magdalena Wielk.
Przewodniczący jury p. Cezary Ilczyna, aktor, nauczyciel dykcji i emisji głosu pogratulował laureatom. Ponadto omówił występy uczestników konkursu oraz przedstawił jak zwykle cenne wskazówki, jak dobrze recytować utwory ks. Jana Twardowskiego.

{gallery}stories/konkursy/2015-2016/recytatorski{/gallery}

Ostatnie posty na stronie

Nauczanie do 24 maja 2020r.

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br. Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu