Napis "Zespół Szkół w Rozogach" kolor pomarańczowy

Logo Biuletynu Informacji Publicznej - link do BIP


Logo "Funduszy Europejskich", "Wrmia i Mazury", "Unii Europejskiej

Wycieczka klas drugich - Szymbark – Gdańsk

W dniach 16-17 czerwca  2016 r. odbyła się wycieczka klas drugich do Szymbarka i  Gdańska.
Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Skansenu w Szymbarku na Kaszubach.  Uczniowie mieli okazję zobaczyć najdłuższą deskę świata, Dom Sybiraka, Dom Trapera Kaszubskiego z Kanady, Bunkier Gryfa Pomorskiego, Kościółek św. Rafała, Największy fortepian świata oraz Dom do góry nogami.
Po długim i wyczerpującym dniu czekał ich nocleg w Ośrodku Wczasowym w Wieżycach.
Kolejny dzień to rejs statkiem  na Westerplatte zabytkowym galeonem z Długiego Pobrzeża. W czasie rejsu uczniowie zwiedzali tereny styczniowe, obserwowali z pokładu dzisiejszą pracę Portu i Stoczni. Na trasie widać również dawną twierdzę Wisłoujście. Po dopłynięciu na Westerplatte uczniowie wysłuchali historii obrony Westerplatte w 1939 r., przeszli przez wartownie, cmentarz obrońców Westerplatte. Wszyscy wykazali się także heroizmem, ponieważ mimo deszczu „zdobyli” Westerplatte, mężnie wspinając się na Pomnik Obrońców Wybrzeża.