Napis "Zespół Szkół w Rozogach" kolor pomarańczowy

Logo Biuletynu Informacji Publicznej - link do BIP


Logo "Funduszy Europejskich", "Wrmia i Mazury", "Unii Europejskiej

Port Lotniczy Olsztyn – Mazury

Dnia 8 czerwca 2016 r, grupa 23 uczniów z klas: IB, IIA i IIIB Gimnazjum  im. ks. Jana Twardowskiego wzięła udział  w wycieczce do Szyman na Mazurach. W styczniu 2016r. został oddany do użytku PORT  LOTNICZY OLSZTYN – MAZURY.
Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczęliśmy od spaceru po terminalu. Widok z tarasu był również imponujący. Poznaliśmy bardzo kameralny charakter  nowego lotniska. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy przewodnika.  Potem żarty się skończyły. Każdy z nas został poddany kontroli bezpieczeństwa. Dowiedzieliśmy się jak wygląda odprawa przed wylotem. Następnie poznaliśmy Panterę.  To bardzo nowoczesny wóz strażacki. Szczególnie zainteresowali się nim chłopcy. Każdy chociaż na chwilę  chciał do niego wsiąść. Uważnie słuchaliśmy opowieści o pracy strażaków na tym lotnisku. Poznaliśmy również pracę sokolnika pracującego na lotnisku. Wyjątkowo  smakował wszystkim LUNCH PILOTA, który każdy z nas otrzymał po intensywnym  zwiedzaniu. Byliśmy pod wielkim wrażeniem, że mamy tak piękny obiekt na naszym terenie!