Napis "Zespół Szkół w Rozogach" kolor pomarańczowy

Logo Biuletynu Informacji Publicznej - link do BIP


Logo "Funduszy Europejskich", "Wrmia i Mazury", "Unii Europejskiej

Święto Szkoły

„Wierzę w radość ni z tego ni z owego
W anioła co spadł z nieba by bawić się w śniegu
W serce co chce wszystkiego i jeszcze cokolwiek”
Ks. Jan Twardowski

 

Hasłem przewodnim tegorocznego Święta Szkoły były słowa naszego Patrona: „Wierzę (…) w serce co chce wszystkiego i jeszcze cokolwiek.” Uroczystość odbyła się 19 października 2014 r., rozpoczęła się mszą świętą, którą celebrowali: ks. Józef Midura, ks. Józef Dziwik i ks. Zbigniew Kaczmarski.
Część oficjalna rozpoczęła się wprowadzeniem i odśpiewaniem hymnu państwowego. W uroczystości uczestniczyli rodzice, zaproszeni goście, rada pedagogiczna.  W tym roku uroczystość miała szczególny charakter, minęło bowiem 10 lat odkąd nasze gimnazjum otrzymało sztandar. Na pamiątkę tej ważnej chwili co roku 19 października obchodzimy Święto Szkoły. Uczniowie klas pierwszych ślubują na sztandar oraz otrzymują znaczek i krawat – symbole gimnazjalisty. Wspominamy wtedy naszego Patrona i recytujemy Jego wiersze.

Po wystąpieniu Pani Dyrektor Joanny Wasik odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego. Następnie uczniowie otrzymali krawaty i znaczki. Po ślubowaniu pierwszoklasiści przedstawili program słowno – muzyczny, w którym wykorzystano utwory o miłości napisane przez ks. Jana Twardowskiego. W części artystycznej wziął udział także Maciej Samsel z klasy IIId, który rewelacyjnie wcielił się w rolę reportera.
W trakcie przedstawienia uczniowie klas pierwszych przekazali na pamiątkę do Izby Pamięci Patrona „Jaśka z biedronką”.
Następnie Pani Dyrektor Joanna Wasik wręczyła gospodarzom klas pierwszych rośliny, które uczniowie mają posadzić w Ogrodach ks. Jana. W tym roku jest to hortensja Pinky Winky.
Na koniec p. Aldona Kaczmarczyk ogłosiła wyniki konkursu plastycznego na ilustrację do wybranego wiersza ks. Jana Twardowskiego.
Oto nagrodzeni uczniowie:
I m. Daria Łysiak
II m. Oliwia Kordek
III m. Magdalena Deptuła
Wyróżnienia: Klaudia Żabińska, Angelika Trzcińska, Wiktoria Stań, Weronika Jagaczewska, Natalia Drężek, Julia Krajza, Martyna Trzcińska
Po uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek, a goście zostali zaproszeni na kawę i ciasto.
Wychowawczynie klas pierwszych:
I a – Eliza Herasimiuk
I b – Anita Dąbrowska
I d – Jolanta Fijałkowska
I k – Barbara Świder