Napis "Zespół Szkół w Rozogach" kolor pomarańczowy

Logo Biuletynu Informacji Publicznej - link do BIP


Logo "Funduszy Europejskich", "Wrmia i Mazury", "Unii Europejskiej

Projekty edukacyjne w Gimnazjum

W dniu 1 czerwca 2016r., jak co roku, w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Rozogach, wraz z obchodami Dnia Dziecka, odbyło się podsumowanie projektów edukacyjnych realizowanych w szkole w bieżącym roku szkolnym. Prezentacja poprzedzona była ogniskiem szkolnym zorganizowanym na terenie miejscowego parku. O godzinie 12.00 Pani Dyrektor podsumowała dotychczasową pracę i osiągnięcia uczniów oraz wręczyła nagrody i dyplomy uczniom, którzy zdobyli najwyższe pozycje w dotychczasowych konkursach szkolnych.

W roku szkolnym 2015/2016 realizowano 12 projektów: 1. „Baw się Fizyką – ciekawe doświadczenia fizyczne”, opiekun – W. Dołęga – Dziczek; 2. „Ja czytam! Zalety czytania książek” – opiekun E. Herasimiuk; 3. „Sławni wynalazcy z Wielkiej Brytanii i ich wynalazki” – opiekun – A. Dąbrowska; 4. „Od bieguna do bieguna – strefy roślinne na Ziemi” – opiekun – H. Czyż; 5. „Historia Światowych Dni Młodzieży” – opiekun – M. Madej; 6. „Inscenizacja Baśni Braci Grimm” – opiekun – A. Olender; 7. „W jaki sposób możemy zapobiegać korozji?” , 8. „Co w żelkach piszczy?”– opiekun –W. Dołęga – Dziczek; 9. „Najmłodsze pokolenie poetów – gimnazjaliści o małej ojczyźnie „Kurpie Zielone w Literaturze” – opiekun – I Bryszewska; 10. „Bryły geometryczne w otaczającym świecie” – opiekun – B. Świder; 11. „Znam środowisko naszej okolicy” – opiekun – Halina Czyż; 12. „Biogeografia roślin przyprawowych” – opiekun – P. Radoch.    
 Prezentacje większości projektów odbywały się na bieżąco w ciągu roku szkolnego, zaraz po zakończeniu ich realizacji. W dniu 1 czerwca 2016r.  odbyła się prezentacja 2 projektów w oddziale w Dąbrowach: „Najmłodsze pokolenie poetów – gimnazjaliści o małej ojczyźnie „Kurpie Zielone w Literaturze” i „Znam środowisko naszej okolicy”. W oddziale w Rozogach również zaprezentowane były dwa projekty: „Ja czytam! Zalety czytania książek” i „Inscenizacja Baśni Braci Grimm”.
Koordynator projektów edukacyjnych
Anita Dąbrowska