Napis "Zespół Szkół w Rozogach" kolor pomarańczowy

Logo Biuletynu Informacji Publicznej - link do BIP


Logo "Funduszy Europejskich", "Wrmia i Mazury", "Unii Europejskiej

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI UTWORÓW KS. JANA TWARDOWSKIEGO W ROZOGACH

6 marca 2017 r. odbył się po raz 15 Konkurs Recytatorski Utworów ks. Jana Twardowskiego o zasięgu powiatowym. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: Sekretarz Gminy Pani Monika Grudziądz, Przewodniczący Rady Gminy Pan Marek Nowotko, dyrektorzy szkół  i przedszkoli, instytucji kulturalnych, księża, rodzice.
Konkurs odbył się pod hasłem: „Można odejść na zawsze, by stale być blisko”. Pani Joanna Wasik Dyrektor Zespołu Szkół w Rozogach przywitała gości przybyłych na uroczystość. Recytatorom życzyła powodzenia, a wszystkim słuchaczom radości z obcowania z poezją ks. Jana Twardowskiego, gdyż jak sam poeta powiedział „Poezja to jeszcze jeden sposób mówienia do drugiego człowieka”. Następnie przekazała głos konferansjerom: Julii Kudrzyckiej oraz Szymonowi Murawskiemu , którzy poprowadzili konkurs.
Celem konkursu jest upowszechnianie wśród młodzieży poezji ks. Jana Twardowskiego i doskonalenie wypowiedzi artystycznej. W tym roku wzięli udział w konkursie uczniowie ze szkół podstawowych w Rozogach, Klonie, Spychowie, Olszynach, Szczytnie (SP nr 3), Kolonii oraz uczniowie z Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Rozogach, Gimnazjum nr 1 w Szczytnie, Gimnazjum w Spychowie, Gimnazjum im. K.I. Gałczyńskiego w Świętajnie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wielbarku, Gimnazjum w Lipowcu i Olszynach.  Recytatorzy musieli najpierw przejść próg eliminacji szkolnych, aby zakwalifikować się do finału. Uczestnicy tradycyjnie przygotowali dwa dowolnie wybrane utwory ks. Jana Twardowskiego. Rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI oraz młodzież gimnazjalna.


Czekając na wyniki konkursu, wszyscy goście i recytatorzy mogli skosztować pysznego rejbaka, a przy kawie i cieście  porozmawiać o wrażeniach z wysłuchanych recytacji.
Jury w składzie: Cezary Ilczyna – aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teresa Sielska – nauczyciel języka polskiego,  dyrektor naszego gimnazjum w latach 1999-2007, ks. Józef Midura – Proboszcz parafii Rozogi, nauczyciel religii w  Zespole Szkół w Rozogach, oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.
W kategorii szkół podstawowych najlepsi okazali się:  Maria Polak (I miejsce), Igor Gronowski (II miejsce) oraz Maja Banasiak (III miejsce). Wyróżnieni zostali: Martyna Frydrych, Agata Wiśniewska, Zuzanna Brzostek
W kategorii młodzieży gimnazjalnej najlepsza okazała się Weronika Buczek, II miejsce zajęła Julia Kudrzycka, a III miejsce Sandra Mierzejewska. Oprócz laureatów wyróżniono: Szymona Murawskiego, Dominikę Grygorczuk, Roksanę Rochmalską, Zuzannę Madej, Natalię Kobus, Zuzannę Rokicką, Zofię Kopka.
Konkurs przebiegał w niezwykłej atmosferze. W przerwie między recytacjami Oliwia Wołosz, Julia Kordek, Natalia Kompa, Klaudia Ruszczyk i Malwina Szlachetka zaprezentowały utwór „Spieszmy się”, a  na koniec „Nieprawda” oraz „Dreszcze”
Przewodniczący jury p. Cezary Ilczyna, aktor, nauczyciel dykcji i emisji głosu pogratulował laureatom. Ponadto omówił występy uczestników konkursu oraz przedstawił jak zwykle cenne wskazówki, jak dobrze recytować utwory ks. Jana Twardowskiego.