bipLogo


naglowek03

OLIMPIADA WIEDZY O OBRONIE CYWILNEJ

17 lutego 2017r. odbyły się w Szczytnie powiatowe eliminacje Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Wzięły w nich udział dwuosobowe drużyny z czterech szkół ponadgimnazjalnych powiatu szczycieńskiego. Nasz Zespół Szkół reprezentowały uczennice klasy III LO- Daria Darmofał i Łucja Gronowska. Konkurs polegał na udzieleniu odpowiedzi na 70 pytań testowych dotyczących problematyki obronności, pierwszej pomocy oraz zasad ruchu drogowego. Najlepiej z trudnym testem poradziły sobie uczennice z naszej szkoły. Zajęły I miejsce i zakwalifikowały do etapu wojewódzkiego Olimpiady. Otrzymały gratulacje, dyplomy oraz ciekawe nagrody z rąk pana starosty Jarosława Matłacha.  Uczennice przygotowywał nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Waldemar Zyśk.