bipLogo


naglowek03

Dzień otwarty - Erasmus+

Dzień Otwarty po warsztatach w Grecji
przedstawienie bożonarodzeniowe
21.12.2016.

Dzień Otwarty dla społeczności lokalnej – prezentacja osiągnięć warsztatów międzynarodowych w Grecji, pt. „Drama i teatr starożytny Grecji z elementami muzyki i sztuki” – uczniowie opowiedzieli czego się nauczyli podczas warsztatów, jakie są ich wrażenia i zaprezentowali film przedstawiający ich pracę oraz miejsca, które zwiedzili.
W tym samym dniu odbyło się bożonarodzeniowe przestawienie – Jasełka, pt. „Ludzie są dobrzy”, w przygotowaniu którego wykorzystano umiejętności nabyte  w czasie warsztatów w Grecji. Sztuka wystawiona przez uczniów realizujących projekt Erasmus+ opowiada o ludziach, którzy spotykają się w autobusie w Wigilię Bożego Narodzenia i początkowo są dla siebie bardzo niegrzeczni. W czasie drogi jednak, gdy autobus utknął w zaspie a oni nie mogą dotrzeć na Wigilię do swoich rodzin, ich nastawienie się zmienia. Wszyscy razem organizują symboliczny stół wigilijny, dzielą się tym, co mają i wspólnie śpiewają kolędy. Dochodzą do wniosku, że „ludzie są dobrzy” i warto być miłym i uprzejmym dla siebie nawzajem.

Na prezentacji zgromadziło się wielu przedstawicieli społeczności lokalnej, radni gminni, sołtysi, przedstawiciele Urzędu Gminy, rodzice i cała społeczność Zespołu Szkół w Rozogach.