Napis "Zespół Szkół w Rozogach" kolor pomarańczowy

Logo Biuletynu Informacji Publicznej - link do BIP


Logo "Funduszy Europejskich", "Wrmia i Mazury", "Unii Europejskiej

Warsztaty międzynarodowe pt. „Folklorystyczna drama - Stand Up, sztuka, rękodzieło i tańce regionalne”

W dniach 19 – 25 marca 2018 r. w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Rozogach odbywały się warsztaty międzynarodowe pt. „Folklorystyczna drama - Stand Up, sztuka, rękodzieło i tańce regionalne”, w których udział wzięli uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich z Grecji, Chorwacji i Słowenii, w ramach projektu Erasmus+ pt. „Przez zdolności artystyczne do rozwiniętych umiejętności podstawowych”. W czasie trwania warsztatów prowadzono zajęcia tańca kurpiowskiego, dramy kurpiowskiej i zajęcia plastyczne związane z tradycją wykonywania palmy wielkanocnej – nauką robienia kwiatów z bibuły, wycinanki związanej ze Świętami Wielkanocnymi oraz nauką wykonywania ozdobnych pisanek na bazie styropianu. Wszystkie zajęcia prowadzone były przez lokalnych twórców ludowych: taniec – p. Jan Kania oraz Patrycja Kuczyńska, drama – p. Agnieszka Hakizimana – widowisko „W kurpiowskiej izbie” autorstwa Jana Kani, wystawione w dniu 24 marca 2018 r. w języku angielskim; kwiaty z bibuły - p. Elżbieta Kasznia oraz wycinanka - p. Stanisław Ropiak. W czasie prezentacji przedstawienia oraz uroczystości związanych z Niedzielą Palmową 25.03.2018, zorganizowano wystawę prac uczestników warsztatu.


Atrakcją warsztatów w dniu 24 marca oraz uroczystości Niedzieli Palmowej, były występy grupy tanecznej z Grecji - "Cultural Association Terpsichore", a także występy artystyczne grup uczniowskich z zagranicy i polskich uczniów, którzy  zaprezentowali swoje tańce i pieśni ludowe (greccy uczniowie taniec Zorba, słoweńscy - pieśń ludową, chorwaccy - taniec ludowy, polscy uczniowie, wraz z innymi uczestnikami warsztatu z zagranicy, kurpiowski taniec: „Fafaur” oraz zabawy towarzyszące „Kaczor” i Zając”.