bipLogo


naglowek03

Święto Drzewa w Zespole Szkół w Rozogach

Święto Drzewa jest ogólnopolską inicjatywą Klubu Gaja, w którą nasza szkoła angażuje się od wielu lat. Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi, poparta konkretnymi działaniami. Sadzenie drzew przyczynia się do zwiększenia zalesienia oraz zmniejszenia skutków zmian klimatu. 11 października 2018 r. uczniowie klasy III A Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Rozogach we współpracy z leśniczymi Nadleśnictwa Spychowo posadzili kilkadziesiąt różnych gatunków drzew, wzbogacając tym samym drzewostan. Podczas spotkania gimnazjaliści poznali technikę uprawy drzew oraz mogli przyjrzeć się pracy leśnika. Święto Drzewa zakończyliśmy miłym spotkaniem przy ognisku.
                                                                                             Organizatorzy przedsięwzięcia – Piotr Radoch, Marzena Murawska