bipLogo


naglowek03

Turniej League of Legends

W dniach 26 – 27 stycznia 2017 w Zespole Szkół w Rozogach odbył się pierwszy Amatorski Turniej   League of Legends. Pomysłodawcami rozgrywek byli uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Rozogach Daniel Stolarczyk, Mateusz Kaczmarczyk, Paweł Siedlecki. Organizacją turnieju zajęła się  Kamila Górniak – Stolarczyk opiekun Samorządu Uczniowskiego w LO we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rozogach.

Czytaj więcej: Turniej League of Legends

Razem Pomagamy

W grudniu 2016r. Samorząd Uczniowski ogłosił akcję Razem Pomagamy. Celem akcji była zbiórka karmy dla schroniska „Cztery Łapy” w Szczytnie. Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział  akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Zabraliśmy około 80 kg suchej karmy, śpiwory, koce oraz miski. Serdecznie dziękujemy.

Mikołajki

...w taki dzień nawet licealiści chcą być małymi dziećmi. Wizyta Mikołaja i słodki podarunek sprawił wszystkim wiele radości.

Narodowe czytanie Sienkiewicza

3 września 2016 r. uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej zorganizowanego przez  Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozogach . Wysłuchaliśmy fragmentów powieści Henryka Sienkiewicza "Quo vadis", które czytali m.in. Wójt Gminy Rozogi, radni gminy i powiatu, delegacja z Gminy Milówka - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Milówce oraz Przewodniczący Rady Gminy Milówka, pracownicy biblioteki, mieszkańcy Rozóg, ale także nauczyciele i uczniowie Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego.

 

Czytaj więcej: Narodowe czytanie Sienkiewicza

„Zawody przyszłości” Fundacji Orange


Dnia 8 czerwca 2016r. w Zespole Szkół w Rozogach odbyła się realizacja projektu Orange „Zawody przyszłości” Fundacji Orange.Tematem przewodnim spotkań wolontariuszy z Fundacji Orange z uczniami było „Specjalizacja zawodowa w przyszłości”, gdzie głównym celem było:

-  zainspirowanie dzieci i rozbudzenie w nich zainteresowania nowymi możliwościami rozwoju, pokazaniem, że warto się uczyć, być w czymś dobrym,
-  promowanie nauk ścisłych i ich zastosowanie w życiu codziennym,
-  oswajanie z rzeczywistością zdominowaną przez technologię,
-  zapoznawanie uczniów ze ścieżkami edukacyjnymi,
-   pokazywanie innego zakresu możliwości specjalizacji zawodowych ukierunkowanych  na nowe technologie i zawody, które tworzą się teraz, a będą popularne w przyszłości.

Uczniowie otrzymali upominki oraz mogli wziąć udział w różnych konkursach, za co najlepszych czekała nagroda. Zajęcia prowadzone w klasach przez 3-4 wolontariuszy  były ciekawe, uczniowie aktywnie i z zadowoleniem wzięli udział w takiej formie zajęć.
Wolontariusze Fundacji Orange w ramach akcji Półka Wolnej Książki, umieścili na korytarzu szkolnym półkę z książkami, z których mogą korzystać wszyscy uczniowie.